Бої на Приазов'ї: Що саме відбувається під Широкиним (КАРТА)

Бої на Приазов'ї: Що саме відбувається під Широкиним (КАРТА)

З минулого тижня на лінії фронту ситуація помітно загострилася. Ми вже писали про втрати, які після тривалого перемир'я без загиблих стали свідченням традиційного осінньо-зимового загострення на Донбасі. Причому, обстріли та активність ворога помітна від Луганщини до Приазов'я.

Втім, якщо говорити саме про Маріупольський напрямок, то в офіційних зведеннях частіше фігурують бої під Водяним, обстріли Талаківки, Новотроїцького, околиць Павлополя та ін. Хоча хлопцям під Широкиним, за інформацією Depo.ua, регулярно дістається не тільки зі стрілецької зброї та гранатометів, але і мінометів 82-мм і 120-мм калібру.

Вчора прес-центр АТО навів слова одного з наших бійців, який розповів, що бойовики намагаються зайняти сіру зону під Широкиним і обстрілювали наші позиції з 82-мм мінометів.

"Бойовики намагаються прокопатися і зайняти так звану "сіру зону", щоб підкрастися до нас поближче. Якщо раніше відстань між нами була кілометр і більше, то зараз – 500-600 метрів", - зазначив боєць.

Для того, щоб розуміти ситуацію, варто показати, де саме наразі знаходяться позиції ворога.

Зрозуміло, що позиції ЗСУ ми не будемо наводити, але зазначимо, що після боїв за Широкине і деокупації села, яке перетворилося на руїну, наші хлопці зайняли панівну висоту, яка дає стратегічну перевагу і є важливою для оборони не тільки позицій поблизу та в самому селі, але і Маріуполя, що знаходиться за понад 20 км.

Ось тут ми бачимо позиції ворога.

Вони досить професійно укріплені. За нашими даними, нещодавно більшість із них заливали бетоном. Зокрема, ось ці.

Коли ми говоримо про сіру зону, яка ще лишилася в цьому районі, то передусім маємо на увазі територію від зеленки, де приховані ворожі позиції, до наступної зеленки, яка вже під нашим контролем.

Також помічається активність вогневих груп ворога, які застосовують міномети під прикриттям БМП-2. І саме під час таких нальотів ворог намагається просунутися і закріпитися у сірій зоні. Бойовики робили це не тільки в останні дні - тенденція помічалася ще в серпні-вересні, коли під прикриттям перемир'я не було ризику наразитися на нашу агресивну відповідь через домовленості про припинення вогню.

Також бойовики активно обстрілюють наші позиції з 82-мм мінометів із лісосмуги в районі західної околиці Саханки. Б'ють по позиціях ЗСУ південніше Водяного та по околицях Широкиного.

Наразі ситуація залишається стабільною. Українські армійці відповідають на провокації вогнем, до серйозного загострення ситуація не доходить. Втім, цілком можливо, такі спроби наблизитися і в підсумку вклинитися у нашу оборону продовжаться до зими. І коли маріупольський степ замерзне можливе навіть серйозне загострення на цій ділянці фронту із потенційним наступом бойовиків. Все залежить, звичайно, від дипломатії та міцності нашої оборони. Саме ж Широкине має стратегічне значення для потенційного наступу на Лебединське-Водяне, а також захоплення панівної висоти, з якої цілком можливо обстрілювати навіть Маріуполь. Втім, з 2015-го року наша оборона на цій ділянці фронту є надто міцною для бойовиків.