Де ЗСУ можуть піти в наступ у 2017 році (КАРТА)

Де ЗСУ можуть піти в наступ у 2017 році (КАРТА)

Ось кілька діялянок фронту, де може відбутися наступ.

Світлодарська дуга

Повзучий наступ ЗСУ у районі Світлодарської дуги, який розпочався ще з лютого 2016-го, увінчався певними успіхами, хоча наша армія і понесла значні втрати. Після червневого прориву 1-го і 25-го батальйонів спільно із загоном добровольців "Правого сектора", які атакували й зайняли опорний пункт противника на висоті 223, загін отримав наказ залишити висоту після кількох годин бою й повернутися на вихідні позиції. У тому бою загинув відомий доброволець, співак Василь Сліпак, а також ще двоє українських військових.

Потім противник убезпечив панівні висоти 223 і 216, створивши передові позиції між ними у лісопосадці перед висотами. Там було обладнано чотири укріплені позиції, які, своєю чергою, проглядалися частково з прилеглих висот і могли прикриватися вогнем. З позицій у лісочку противник створював загрозу для оборони 54-ї бригади.

18 грудня противник провів обстріл наших позицій із лісу, а у відповідь командування 54-ї бригади дало завдання ударній групі  атакувати той самий лісочок. Бойовики залишили всі чотири позиції в лісі й відкотилися назад, на панівні висоти. В результаті боїв наші захопили висоти "Зірка", "Хрест", п'ятий і четвертий блокпости. "Кікімору" терористи змогли відбити, але ЗСУ втримали позиції в лісі.

 

 

В 2017 році, цілком можливо, що ЗСУ спробують відбити "Кікімору" і висоту 223, а також просунутися вперед і спробувати відрізати Вуглегірськ від Дебальцевого по лінії Лозове-Калинівка, взяти під вогневий контроль сполучення Горлівка-Єнакієве. Також можливий прорив на Булавинське, Камишатку та Ольховатку - це найбільш оптимістичний варіант.

 

 

Докучаєвськ

За "Мінськом-1" від 19 вересня 2014-го року Докучаєвськ має бути під українським прапором, але проросійські сили домовленостей не дотримуються.

У березні 72-га бригада, яка взяла під контроль висоти під Докучаєвськом, просунулася ще далі вперед і взяла місто у напівкільце. А у квітні 14-та бригада просунулася в напрямку Оленівки, де майже впритул підійшла до селища Ясне.

31 жовтня українські війська помітно активізувались у цьому районі і станом на сьогодні, за підсумками боїв 7 листопада, терористи втратили контроль над територією міської промзони, яка розташованою на західній його околиці У зоні контролю опинилася ділянка траси Маріуполь-Донецьк.

Плацдарм до наступу на місто створений. Цілком можливо, що Докучаєвськ стане першим звільненим містом після того, як політики почали гратися у "Мінськ". Якщо надійде наказ. Наступ на місто можна почати з промзони, зайнявши мікрорайон - їх розділяє виключно пустир.

 

 

Червоний Партизан

Зайнявши Авдіївську промзону, яка в 2016 стала головною гарячою точкою на лінії Авдіївка-Ясинувата наші війська взяли під вогневий контроль ділянку траси між горлівкою та Донецьком. Окрім цього, наприкінці листопада-початку грудня наші війська зайшли у Круту Балку в сірій зоні, наблизившись до Ясинуватої, розширивши плацдарм, який колись може знадобитися для штурму чи оточення міста, а також переходу в наступ. Окрім цього наші сили посилили свій контроль над трасою. Втім, щоб остаточно перекрити сполучення донецького угруповання військ, потрібно зробити ще кілька кроків. У терористів є маршрут через Макіївку до Землянки і Ясинуватої, а далі на Червоний Партизан і Горлівку. Через вогневий контроль над ділянкою траси Донецьк-Горлівка вони користуються ним.  Для того, щоб остаточно заблокувати сполучення, наші сили мають вибити терористів з Червоного Партизана. Цілком можливо, що дана операція стане реальною в 2017 році.

 

 

Маріупольський напрямок

Тут вже давно тривають позиційні бої на лінії Водяне-Комінтерново, в районі Павлополя, Гнутового. В уомвах так званого перемир'я тут можлива активізація малих груп. Головне завдання українських морпіхів - втримати позиції і не пустити вперед ворога, який намагається під прикриттям артилерії пройти вперед і заритися в землю.