Чи каятимуться росіяни за вбивства Путіна

Чи каятимуться росіяни за вбивства Путіна

Звіт про розслідування збиття літака рейсу МН 17 у липні 2014 року довів очевидне: вбивцями 298 пасажирів "Боїнгу" були росіяни

 

Нідерландські слідчі підтвердили дані попередніх звітів та аналізу незалежних експертів – пасажирський літак малайзійських авіаліній над Донеччиною збили російські окупанти. В Росії продовжують все заперечувати, апелюючи до власного розслідування, яке є нічим іншим, як невдалою спробою перекласти відповідальність на Україну. Проте голос Кремля звучить дуже невпевнено.

Що значить для нас звіт нідерландських слідчих? По-перше, встановлено, що "Бук" прибув з Росії і туди ж повернувся після атаки "Боїнгу". А це означає, що в російську версію вже ніхто не вірить. Навіть ті матеріали, які Росія нещодавно передала Нідерландам, за словами слідчих, не суперечить оприлюдненій сьогодні версії.

По-друге, зрозуміло, що літак збили не "шахтарі" й "трактористи", а фахові військові, які приїхали з території РФ. Що є черговим підтвердженням прямої участі Росії в конфлікті на сході України. Це заткне роти російським агентам на Заході, які маніпулюють фактами, називаючи агресію РФ проти нашої держави "внутрішнім громадянським конфліктом".

По-третє, суд над злочинцями все ж буде, питання тільки коли, де і чи лише над виконавцями. Навряд чи хтось сумнівається, що Кремль заблокує в Радбезі ООН будь-які спроби створити міжнародний трибунал. Проте після бомбардувань російською авіацією сирійського Алеппо, які світова спільнота схильна називати військовим злочином, у Путіна дуже обмежується можливість маневрувати. Простіше кажучи – або під суд ідуть ті, хто збив "Боїнг", і він виводить своїх орків з Донбасу, або максимальне посилення санкцій. Сигнал Путіну та російським елітам подали, тепер у них ще є трохи часу, аби зробити вибір.

По-четверте, попри те, що представники російських ЗМІ під час брифінгу нідерландських слідчих намагалися "вирулити" ситуацію у більш вигідне для їх держави русло, основний посил – "пасажири рейсу МН 17 стали жертвами атаки російського "Буку" – нівелювати неможливо. І цей посил сьогодні почули всі громадяни Російської Федерації. 

І ось тут виникає ключове питання, навіть не про суд над конкретними вбивцями, а про позицію кожного громадянина РФ. Чи здатні вони зрозуміти, що на всіх них, на їх дітях, тепер лежить пляма ганьби. Хто такі росіяни для світу? Це ті, з чиєї згоди Путін розв’язав війну проти України, одним із найтрагічніших фрагментів якої стала загибель 298 пасажирів борту МН 17. Збитого не бородатим "іділівцем", а "русскім парнем" - терористом.