Навіщо "Л-ДНР" потрібні українські сироти

Навіщо

На переговорах у Мінську представники сепаратистів наполягали на поверненні дітей-сиріт, евакуйованих із зони конфлікту українською владою і волонтерами влітку 2014-го.

Таку інформацію про засідання тристоронньої групи у Мінську в себе на "Фейсбуці" повідомила заступник голови Верховної Ради, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко. 

На перший погляд здається, що в діях представників "Л-ДНР" немає жодної логіки. Але насправді останні події доводять, що діти можуть стати новою зброєю у війні Росії проти України. 

Нещодавне затримання "дітей-диверсантів", яких за даними МГБ "ДНР" вербувало СБУ, є прямим доказом цього.

Насправді, даний випадок є спробою дискредитації СБУ і побудовою асоціації між нашою спецслужбою та ІДІЛ, де дитячі військові табори і участь підлітків у військових діях, терактах, є нормою. Для чого це робиться? Як варіант, для того, щоб мати козир у використанні авіації для відпрацювання цілей по базах "терористів". Так само Росія діє в Сирії. А для того, щоб мати можливість діяти по цілях на території України, потрібні терористи. Про зв'язок ІДІЛ з "Правим Сектором" у російських ЗМІ тема мусолилася давно, але вона розбивалася немов хвилі об берег нелогічності. А от вербовка дітей-диверсантів - це нова спроба. 

І повернення дітей-сиріт на Донбас може бути обігране в кількох напрямках. Наприклад, досить легко буде розіграти карту, що перед поверненням ці діти "були в таборах, де їх інструктували і готували до диверсійної діяльності" співробітники СБУ. А потім цим дітям шитимуть спроби організації терактів. Пілотні вибухи у Донецьку вже відбуваються - у центрі міста, під військоматом та ін.

Зрозуміло, що повертати дітей терористам ніхто не буде. Так само, як бойовики не стануть відчитуватися про кількість дітей з Донбасу, які були вивезені на Росію.

Є в цій історії ще один варіант - банальне затягування процесу. Оскільки, замість теми про обмін заручниками терористи наполягають на обговоренні питання, яке в будь-якому разі не буде вирішене. Бо на вимоги повернути дітей вони будуть чути лише відмову. А в цей час питання заручників відкладатиметься на потім. І весь "мінський процес" дедалі більше заходитиме у глухий кут.