Чому "зрада" про натовпи українських туристів у Криму - це перебільшення

Чому

Українських туристів в Криму в порівнянні з 2014 роком стало менше майже вдвічі.

З середини літа в соцмережах розганяється "зрада" про те, що українці масово поїхали в Крим на відпочинок. Як доказ публікують світлини із великими чергами з боку материка на в'їзд до окупованого півострова.

Звісно, це не може не обурювати. От тільки реальних підстав для обурення не так вже й багато. Статистика свідчить, що з кожним роком після окупації кількість людей, що їдуть до Криму з материкової частини України стабільно зменшується.

В прес-службі Держприкордонслужби depo.ua повідомили наступні цифри.
За червень-липень 2014 року в Крим та з Криму через адмінкордон прослідували 1 млн 52 тисячі людей. За червень-липень 2015 року – 736 тисяч. За червень-липень 2016 року в Крим та з Криму через адмінкордон прослідували 620 тисяч людей.

Ще конкретніше - в 2014 році в Крим в'їхали 593 тисячі, в 2015 – 366 тисяч, в 2016 – 340 тисяч.

З Криму на материкову частину України в липні-червні 2014 року виїхали 458 тисяч людей, в 2015 – 370 тисяч, в 2016 – 370 тисяч людей.

Який перший висновок можна зробити з цих цифр? По-перше, з Криму людей виїжджає більше, ніж їде туди. Тобто можна припустити, що міграція вимушених переселенців триває і все менше людей хоче жити в "російському" Криму.

По-друге, кількість людей, які їдуть влітку до Криму з кожним роком зменшується, в порівнянні з 2014 роком – майже в два рази. І ще давайте не забувати, що в великі цифри 2014 року "домішані" й жителі Донбасу, які масово тікали з війни хто куди. Багато хто вирішив сховатися в ніби то спокійному Криму.

Звісно, 370 тисяч людей, які їдуть в Крим в червні-липні це також чимало. Але дуже велика частка цих людей цілком можливо, їхали не на море, а до родичів. В когось вони старенькі, в когось – ватники і істерично бояться виїжджати на українські території. Різні ситуації бувають.

З Криму від початку окупації виїхало майже 22 тисячі вимушених переселенців. Це тільки зареєстрованих. А як відомо, офіційно реєструється в якості вимушених переселенців лише незначна частина переселенців реальних. Тож, сміливо помножуємо цю цифру на два, а то й на три чи чотири. 

З тих, що залишилися, багато таксистів та представників дрібного бізнесу, які постійно перетинають кордон заради заробітку. Частина – ті, хто вимушений дуже часто їздити до Криму як правозахисник, із волонтерською діяльністю.

В підсумку з 370 тисяч туристів залишається тисяч 200-250, що теж немало. Але у порівнянні з 5-7 мільйонами, що їздили в Крим до окупації, кількість зрадотуристів виглядає просто мізерною. І жодної тенденції до збільшення їх числа немає, навіть навпаки. Якщо темпи зменшення кількості переселенців залишаться на нинішньому рівні, то за два роки українських туристів в Криму буде рівно нуль. 

І ще – є в Криму українські патріоти, які просто плачуть від щастя (і це не перебільшення), коли до них на відпочинок приїжджають україномовні. Тож певну частину туристів знову ж таки можна виправдати, бо вони підтримують грошима наших людей.

Всі інші… їх все менше і менше. Нема жодного ажіотажу. І нема підстав говорити про те, що українці забули окупацію, простили, змирилися і повертаються на кримські береги.

Тож не треба шукати зраду там, де її нема. Істерика про черги з українських туристів, що готові добу чекати, тільки б потрапити в Крим, вигідні в першу ж чергу самому "російському" Криму і адептам "референдуму".